2023 m. antrąjį pusmetį laikas sustoti ties skaičiais ir suprasti, kaip stipriai pasikeitė ekonominė situacija. Per laikotarpį nuo sausio iki liepos visos šalies pramonės produkcijos vertė siekė 20,2 mlrd. eurų. Palyginti su praėjusiais metais, galima pastebėti 6,6% mažėjimą. Informacija bus naudinga verslo struktūroms ir darbo ieškantiems asmenims. Jei jums tai per sunku suprasti, galite apsilankyti ggbet casino svetainėje ir mėgautis įdomiu laisvalaikiu.
Jei analizuoti 2023 m. liepos mėn., tai tik po mėnesio:
- Farmacijos produktų gamyba sumažėjo 42,5 proc.
- Suteiktų mašinų / įrenginių remonto ir montavimo paslaugų skaičius sumažėjo 38%.
- Transporto priemonių gamyba sumažėjo 13,5%.
Rodikliai yra reikšmingi, ir jie gali stabdyti Lietuvos ekonomiką. Norint išspręsti problemą, būtina imtis atitinkamų priemonių vyriausybės lygiu.
Laisvos darbo vietos ir jų skaičius
Šių metų antrojo ketvirčio pabaigoje buvo užregistruota 28 100 laisvų darbo vietų. Pastebėtas pasiūlymų skaičiaus padidėjimas:
- Prekybos įmonėse.
- Medicinos, sveikatos ir socialiniame segmentuose.
- Statybos ir pramonės įmonėse.
Dabartinis laisvų darbo vietų lygis 4,7% viršijo praėjusių metų to paties laikotarpio duomenis. Kalbant apie daugiausiai pasiūlymų, jie registruojami šiose srityse:
- Transporto
- Sandėliavimo
- Pramoninėje
- Gynybos
- Draudimo
Atlyginimo dydis priklauso nuo daugelio kriterijų, įskaitant reikalavimus kandidatui, darbo grafiką ir kt.
Populiarių įmonių indėlis į ekonomikos plėtrą
Naftos importu ir perdirbimu besispecializuojanti „Orlen Lietuva“ antrąjį šių metų ketvirtį gavo 46 mln. Norma labai didelė. Faktas yra tas, kad pernai tuo pačiu metu organizacija patyrė 209 milijonų dolerių nuostolių. Pelno augimą lėmė išaugusi gamyba ir laipsniškas pardavimų atsigavimas Ukrainoje.
Dar viena dėmesio verta įmonė – VMG (Lietuvos pramonės investicijų grupė). Jai priklauso naujos korpusinių baldų gamybos gamyklos atidarymas. Renginys vyko 2023 m. rugpjūčio mėn. Gamykla yra Akmenės regione. Jos akcininkas Sigitas Paulauskas iš projekto tikisi didelio efektyvumo. Jis pažymėjo, kad iš pradžių gamykla bendradarbiaus su „Ikea“ prekybos tinklu. Tačiau ateityje planuojama produkciją išleisti ir Lietuvos vidaus rinkai.
Pagal verslo planą gamykla per metus pagamins baldų už daugiau nei 60 milijonų eurų. Ateityje galia padidės. Privalumas – šiemet gamykla ieškantiems darbo pasiūlys 200 darbo vietų. Per porą metų skaičius turėtų išaugti iki 600.
Aušrinė Armonaitė (Ūkio ir inovacijų ministrė) dalyvavo gamyklos atidaryme. Ji pažymėjo, kad būtina dėti visas pastangas norint pritraukti užsienio investicijas ir plėtoti nuosavą verslą. Tuo pačiu metu didelių įmonių atsidarymas liudija ekonomikos atsparumą ir sistemingą jos plėtrą.
Naujoji gamykla tapo jau antrąja VMG grupės sąskaitoje Akmenės regione. 2020 metais čia atidaryta medžio drožlių plokščių gamykla. Į ją investuota daugiau nei 150 mln.
Čia taip pat planuojama atidaryti trečią gamyklą. Renginys vyks rugsėjo mėn. Įmonė specializuojasi tvarios statybos konstrukcijų gamyboje. Tuo pat metu investicijų apimtys jau yra pirmojoje stadijoje – apie 100 mln. Daug prisidėjo partneriai Hanner ir Baltic Industrial Fund II.