Iš klasterių kontaktų mugės Štutgarte – vertingi kontaktai ir tarptautinių projektų idėjos
Share

Iš klasterių kontaktų mugės Štutgarte – vertingi kontaktai ir tarptautinių projektų idėjos

2017 m. rugsėjo 21-22 d. Užupis Creative Cluster prezidentas Marius Pareščius dalyvavo 5-ojoje tarptautinėje klasterių kontaktų mugėje-konferencijoje Štutgarte, Vokietijoje.

Po surengto konkurso Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) į Štutgartą išsiuntė iš viso 7 klasterius iš Lietuvos:
Lietuvos maisto eksportuotojų asociacija (klasteris SMART FOOD)
Sveikatingumo klasteris iVita
Lietuvos autodalių gamintojų ir eksportuotojų asociacija LAuGEA
Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija LINPRA
Užupis Creative Cluster
Lietuvos spaustuvininkų asociacija
VšĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“ (LITEK klasteris)

Pasak M. Pareščiaus, šių metų renginys Štutgarte buvo kur kas stipresnis, nei praėjusiais metais lapkričio mėn. Briuselyje.

„Šiemet išgirdome labai įdomių pranešimų, tame tarpe iš Vokietijos vyriausybės ir Europos Komisijos atstovų. Dauguma kontaktų mugės dayvių buvo aktyvūs ir motyvuoti.

Renginyje užmezti kontaktai – daug žadantys ir galimai ves į naujų projektų sukūrimą. Ketiname plėtoti bendradarbiavimą su Balkanų šalimis, Vokietija, Skandinavais rengiant Horizon 2020, Interreg ir panašius projektus. Lapkritį laukiame COSME programos šaukimo ir ketiname rengti projetą.

Įdomių iniciatyvų išgirdome iš Vokietijos klasterių, ypač veikiančių machinery ir automotive srityse. Vokiečių koelgos steigia projektinius inkubatorius, siekia atomatizuoti gamybą bei pritraukti startuolius, susijusius su gamybos efektyvumo didinimu ir naujomis technologijomis (smart city, smarth home, internet of things). Matome galimybes mūsų klasterio įmonėms šiose srityse bendradarbiauti su vokiečiais.“

Šiemet iš Lietuvos vyko 7 klasterių atstovai. Kitąmet M. Pareščius tikisi surinkti 10-15 klasterių komandą: „kuo mūsų daugiau, tuo mes pastebimesni ir turime daugiau galimybių sulaukti pasiūlymų dalyvauti įvairiuose projektuose“.

MITA duomenimis, penktą kartą organizuojama klasterių bendradarbiavimo konferencija ir kontaktų mugė „Bringing Cluster Collaboration to the Next Level“ yra vienas iš didžiausių klasteriams skirtų renginių Baltijos jūros regione, kasmet pritraukianti daugiau 130 klasterių iš 26 valstybių. Jos metu užmezgami nauji kontaktai, rengiami nauji bendradarbiavimo projektai. Konferencijos tikslas – skatinti klasterių tarptautiškumą per aktyvų dalyvavimą BSR programoje „Inovacijų ekspresas“.

Lietuvos verslo atstovų dalyvavimą parnerių paieškų misijose užsienyje remia Ūkio ministerija ir MITA. Dalyviams finansuojamos kelionių išlaidos į konferencijas, kontaktų muges, įvairius partnerystės renginius Baltijos jūros regiono ir kitose valstybėse.