Užupis Creative Cluster Bostone tapo USENIX organizacijos nariu

2012-09-24

Birželį Bostone vykusioje pasaulinėje aukštųjų technologijų konferencijoje „USENIX“, Šarūno Grigaliūno atstovaujamas  Užupis Creative Cluster prisijungė prie šios didžiausios ir svarbiausios pasaulio organizacijos IT srityje. Pirmą kartą šioje tarptautinėje konferencijoje dalyvavo ir Lietuva.

Organizacija „USENIX“ kuruoja visus IT resursus mokslinėje erdvėje ir yra subūrusi į vieną vietą gausią, tarpkontinentinę aukštųjų technologijų bendruomenę, tarp kurios narių yra ir žymiausi pasaulio IT rinkos žaidėjai, kaip „Microsoft“, „Facebook“, „Google“, „HP“, „Linux“, „IBM“.  Konferencijoje dalyvavęs Š. Grigaliūnas pasakoja, kad asociacijos žmonės kuria metodiką, protokolus, naujoves, kurias vėliau siunčia kaip medžiagą straipsnių pavidalu „USENIX“ biurui, kuris gautą informaciją išsamiai išanalizuoja ir susistemina. Tik apie 10%  surinktos informacijos yra ištransliuojama plačiai visuomenei. Tarptautinėse USENIX konferencijose dalyvauja bent tūkstantis dalyvių, pradedant universitetais, baigiant investuotojais. Konferencijoje Užupis Creative Cluster (toliau: UCC) gavo teisę prieiti prie USENIX kaupiamos informacijos ir siųsti savo medžiagą bei tyrimų rezultatus jiems mainais. Per UCC ir visos suinteresuotos Lietuvos mokymosi įstaigos ir technologijų rinkoje dirbančios įmonės galės gauti naujausią informaciją IT saugumo bei tendencijų klausimais.

                      „Šiandien mes visi gyvename telefone, iphone`ai, androidai ir apps`ai regis užvalgė mūsų gyvenimus. Žmonės darosi tingūs daryti įvairius pavedimus ir daro viską savo mobiliųjų telefonų pagalba. Šie aparatai yra labiausiai hakerių geidžiama pažeisti sfera“,- teigė Šarūnas Grigaliūnas. USENIX konferencijos Jungtinėse Amerikos Valstijose metu jis mokėsi ir įgijo mobiliųjų aplikacijų atakų ir gynybos, taip pat tinklalapių gynybos bei saugumo metodologijas išmanymą liudijančius sertifikatus. Šiuo metu visame pasaulyje tendencingai kuriantis organizacijų vidinėms infrastruktūroms, asmens duomenų saugumo klausimas tampa vis aktualesnis. Lietuvoje jau ne tik bibliotekos perkėlė savo kartotekas į virtualią erdvę, bet ir asmens sveikatos duomenų kortelės šiuo metu yra pildomos ir prieinamos per internetinę prieigą. „Ar norėtumėte, kad apie jūsų sveikatos būklę, ligas, darytas operacijas žinotų kiekvienas smalsus programišius? Disponuojant tokio pobūdžio informacija galima labai pakenkti mažiau atsargiems interneto vartotojams, ypač tiems, kurie mąsto, kad apsaugoti užtenka savo banko sąskaitų prieigas,“- apie blogųjų programišių žąlą įspėjo Š. Grigaliūnas.

 


Naujienlaiškio prenumerata

Video galerija

Apklausa

Kaip sužinojote apie mus?  

Užklausa

Siųsti