Pabaigtas įgyvendinti projektas „Užupio kūrybinis klasteris“ Nr. VP2-1.4-ŪM-01-K-01-004

2015-01-02
Pabaigtas įgyvendinti projektas „Užupio kūrybinis klasteris“ Nr. VP2-1.4-ŪM-01-K-01-004

PABAIGTAS ĮGYVENDINTI PROJEKTAS „UŽUPIO KŪRYBINIS KLASTERIS“,  iš dalies finansuotas iš Europos Sąjungos Europos regioninės plėtros fondo specialiosios Ekonomikos augimo veiksmų ir konkurencingumo didinimo programos (ES lėšos).

2011 m. liepos 28 d. buvo pasirašyta Europos Sąjungos Europos regioninės plėtros fondo lėšomis iš dalies finansuoto projekto „Užupio kūrybinis klasteris“ finansavimo ir administravimo sutartis Nr. S-VP2-1.4-ŪM-01-K-01-004.

Planuojama pripažintų tinkamomis finansuoti išlaidų suma - 647.087,35 Eur.

Planuojama skirto finansavimo lėšų suma – 323.543,68 Eur.

Šį projektą įgyvendino Asociacija Užupis Creative Cluster.  Įgyvendinto projekto tikslas – didinti Užupis Creative Cluster, veikiančio simuliacinių žaidimų sektoriuje, nacionalinį ir tarptautinį konkurencingumą, produktyvumą, vystyti jo plėtrą. Buvo įgyvendintos šios projekto veiklos: atlikti kompleksiniai simuliacinių žaidimų sektoriaus ir technologijų, klasterio plėtros galimybių tyrimai, įgyvendintos mokymų programos, didinančios specialistų gebėjimus ir įgūdžius vykdant MTTP veiklas, taip pat buvo organizuojama įvairi klasterio rinkodaros veikla, skirta pritraukti naujus klasterio narius.

ES paramos dėka, baigus įgyvendinti projektą, klasterio vidinis potencialas labai išaugo, klasteris sustiprėjo pritraukus naujus narius. Prie Klasterio prisijungė ir kelios tarptautinės įmonės, o tai įtakojo užsienio investuotojų projektų perkėlimą į Lietuvą iš Rusijos ir Ukrainos. Finansavimo dėka yra suformuota kompetentingų specialistų komanda, turinti patirtį klasterio vystyme ir plėtroje, taip pat suformuoti tarptautiniai kompetencijos ir žinių apsikeitimo, MTTP bendradarbiavimo tinklai, klasterio integracija į tarptautinės pridėtinės vertės kūrimo grandines. Eksporto augimas ir konkurencingumo didėjimas leis sėkmingai tarptautiniu mastu toliau vystyti bei plėsti klasterį. Klasteris veiklos rinką plės ir į ES šalis, bendradarbiaus su kitais klasteriais įvairiuose projektuose. 


Projekto veiklų įgyvendinimo pradžia: 2011 m. liepos 1 d.

Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga: 2014 m. gruodžio 31 d.


Naujienlaiškio prenumerata

Video galerija

Apklausa

Kaip sužinojote apie mus?  

Užklausa

Siųsti