Business Hive Vilnius

Business Hive Vilnius /BHV/ – asociacijos „Užupis Creative Cluster“ projektas, pradėtas įgyvendinti 2015 metais. „Verslo avilys“ užima didesnę nei 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto erdvę, o investicijos į projektą viršija vieną milijoną eurų. Jo įkūrimą didžiąja dalimi finansuoja klasterio narys Draugas.lt, o taip pat ir kiti verslininkai, tarp jų ir pats asociacijos prezidentas.

Pirmieji centro aukštai skirti aptarnauti verslo segmentą – jame įrengtos patalpos biurams, taip pat specialios, modernia įranga ir naujosiomis technologijomis aprūpintos salės, skirtos konferencijoms ir mokymams. Biurų erdvė suprojektuota taip, kad skirtingose srityse veikiančios ir skirtingas paslaugas teikiančios įmonės bendradarbiaudamos sukurtų sinergijos efektą – mažiausiais kaštais užtikrintų kokybiškiausio produkto kūrimą skatinančioje tobulėti, bet ne konkuruoti, aplinkoje.

BHV kūrėjų siekis – suteikti visas galimybes norintiems turėti nuosavą verslą.

„Verslo avilio“ vizija – visiems atviras verslas. Jos siekdama, BHV komanda vienoje vietoje apjungia ne tik galimybes dirbti palaikančioje aplinkoje, bet taip pat sukurdama tinklinį bendradarbiavimą („collaborative network“). Todėl čia laukiami visi – ir profesionalai, ir naujokai. Šalia jau veikiančių ir garsių įmonių, verslo inkubatorius suteikia galimybę naujokams pradėti nuo nulio saugioje verslo rizikai aplinkoje.

"Generator" kūrybinėse dirbtuvėse kiekvienas gali ne tik bendrauti, dalintis patirtimi, idėjomis, gauti patarimų iš bendraminčių ar konsultacijų iš sėkmingai veikiančių Lietuvos ir kitų šalių verslininkų, bet ir dalyvauti mokymuose, naudotis suteikiama darbo vieta, reikiama technika bei įranga.

Visiems prisijungusiems, esant poreikiui, BHV komanda padės sukurti produkto prototipą. Jei reikės teisininko, finansininko konsultacijų, šalia dirbantys šios srities specialistai tuoj pat galės pakonsultuoti, o vertingas ir naujoviškas idėjas „palydėsime“ iki rizikos kapitalo fondų ar verslo angelų.

BHV komandos tikslas – suteikti žmonėms platesnį požiūrį ir daugiau galimybių. 

Be biurų, konferencijų ir mokymo salių bei verslo inkubatoriaus, BHV po savo stogu talpina ir socialiai draugišką „hackerspace‘ą“ – kūrybines dirbtuves "Generator". Jose kiekvienas gali rasti viską, ko jam reikia sukurti ar patobulinti bet kurį produktą, jį išardyti ir padaryti geresnį, gražesnį, funkcionalesnį. 

Sakydami produktą, turime galvoje viską, ką tik jūs norėtumėte pagerinti – baldą, kompiuterio vaizdo plokštę, visuomeninį miesto transportą, Lietuvą, pasaulį ar patį save. Lankytojai, įvertinus jų įgūdžius ir sugebėjimus, galės dirbti ir kurti patys savarankiškai. Norintys išmokti vienos ar kitos veiklos, pirmiausia turės išklausyti instrukcijas, kaip saugiai dirbti su įranga, vėliau - padirbėti kartu su instruktoriais.

Kaip ir kiekvienos šiuolaikines dirbtuvės, "Generator" suteikia galimybę dirbti su frezavimo, medžio, metalo ir plastiko apdirbimo, siuvimo, mezgimo, vėlimo, taip pat lazerine graviravimo ir pjaustymo įrangomis, bei kitomis naujausiomis technologijomis. 

„Generator“ taip pat galima rasti įvairaus dydžio 3D spausdintuvų. Didžiausias 3D spausdintuvas gali atspausdinti daiktus, kurių matmenys 30x30x40. Taip pat turime spausdintuvą, kuris daiktus atkartoja itin tiksliai, kai jų matmenys neviršija 10x15x15. Spausdintuvais dirbtuvių lankytojai galės atsispausdinti ką tik norės: bet kokį plastmasinį daiktą ar jo detales, suvenyrą, sagą, vazą, puodelį, kokio nors įrenginio plastmasinę detalę, trūkstamą lego kaladėlę, schemą ir t.t. 

3D skenerio pagalba per kelias minutes galima itin tiksliai nuskenuoti iki 2 m aukščio objektus. Planuose ir skeneris, kuriuo skenuojamas visas žmogaus kūnas, veido išraiškos su galimybe atspausdinti figūrėlę 3D spausdintuvu. 

Didelis dėmesys skiriamas robotikai – nuo pagrindų vaikams, pamokų, kaip pasigaminti robotuką, iki rimtosios robotikos, kur lankytojams bus siūloma sukurti ar pritaikyti jau esamus robotus pramonės, reklamos ir kitoms reikmėms. 

Kūrybingi adrenalino fanatikai su "Generator" turima įranga ir specialistų pagalba galės kurti vadinamuosius panikos kambarius,  o norintys išbandyti save režisūroje bus kviečiami į mini videostudiją, kurioje galima kurti ir kompiuterine grafika padailintus filmukus.

BHV komanda nori kiek praplėsti ir pačių startuolių suvokimą. Daugiausia Lietuvoje startuoliai susiję su IT, o ir technologijos neretai apskritai suvokiamos vien tik kaip IT. Taip yra dėl to, kad jaunimas paprasčiausiai neturi įrankių, kuo pagaminti, pavyzdžiui, balsu valdomą spyną. Juk tam reikia mažų mažiausiai atsuktuvo ar spynos.  

„Mūsų kuriamoje erdvėje yra daugybė įrankių, naujausių įrenginių, kurių namuose žmonės dažniausiai neturi ir pasinaudoti jais negali. Taigi – negali ir nieko sukurti. Mes galime duoti jiems visą reikiamą medžiagą ir tikimės, kad jie tuo pasinaudos“, – sako „Užupis Creative Cluster“ prezidentas, BHV įkūrėjas M. Pareščius. 

   

-------------------------------------------

Daugiau apie BHV

BUSINESS HIVE VILNIUS yra daugiau nei penkerius metus gyvuojančios inovatyvių žmonių bendruomenės – asociacijos „Užupis Creative Cluster“ naujas projektas. Šio projekto įgyvendinimui bus skirta daugiau nei 800 tūkst. eurų. Asociacijos prezidentas Marius Pareščius jau ieško entuziastingų žmonių, norinčių telktis į vieną vietą tam, kad jų vizijos virstų realiais produktais.

Kodėl mes tą darome? Visų pirma, mes norime atgaivinti bendruomeninės kūrybos idėją ir leisti bet kuriam žmogui išlaisvinti savo kūrybinį polėkį. Mes žinome, kaip gali būti sunku įgyvendinti savo svajones. Mes tą praėjome ir norime realizuodami save, dabar padėti realizuoti save jums. Mes norime, kad jaunas žmogus sparčiai tobulėtų savo srityje ir ilgai neužsibūtų ties pirminiais darbais. Mes žinome, kad jeigu kūrėjas tikės savo idėjomis ir jomis užkrės kitus, jam atsivers plačios karjeros galimybės. Mes skatinsime siekti maksimalaus rezultato – įkurti savo įmonę ar pradėti individualią veiklą. Pastarasis išbandymas taip pat nebus paliktas be priežiūros, naujiems verslininkams padėsime įkurti įmonę, atsidaryti sąskaitas, sukurti verslo planą pirmiems darbo metams. 

Daugiau informacijos apie naują UCC projektą bei kitą veiklą Facebook paskyroje 

Taip pat LT spaudoje:

Naujienlaiškio prenumerata

Video galerija

Apklausa

Kaip sužinojote apie mus?  

Užklausa

Siųsti